Dieta podczas miesiączki

Kiepskie samopoczucie podczas okresu to problem, z jakim musi mierzyć się wiele kobiet. Sposobów na łagodzenie comiesięcznego dyskomfortu istnieje co najmniej kilka. Jednym z nich jest dieta – a dokładniej sięganie po produkty spożywcze, które dodają energii lub wręcz przeciwnie, pomagają się odprężyć.
Przed skorzystaniem z naszych podpowiedzi warto dodatkowo skonsultować się z dietetykiem lub specjalistą do spraw żywienia, aby upewnić się, czy dany produkt będzie dla Ciebie odpowiedni.


Co można jeść podczas miesiączki?


Jeśli liczysz na to, że za moment rozgrzeszam  Cię z podjadania czy sięgania po przetworzone produkty – to jesteś w błędzie. Doskonale rozumiemy ochotę na chipsy, pączka czy inny niezdrowy specjał. Pamiętaj jednak, aby podczas
miesiączki zadbać o siebie nie tylko pod względem samopoczucia, ale także dbałości o zdrowie. Zdaniem dietetyków, żywność obfita w cukier, sól, konserwanty oraz tłuszcze nasycone sprzyja pogłębianiu bólu menstruacyjnego.

Frytki z majonezem? Spaghetti? Biała bułka z żółtym serem? Zapomnij o tym, przynajmniej na kilka dni.


Jako pocieszenie w bólu dobrze sprawdzają się wszelkiego typu zdrowe przekąski, takie jak warzywa lub owoce, orzechy (bez tłuszczu i bez soli), a także produkty zbożowe.

Owsianka z pieczonym jabłkiem i cynamonem okaże się wprost idealna. Na obiad możesz przygotować pieczoną rybę, ponieważ przyda Ci się odrobina kwasów omega-3 oraz witamin z grupy B. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przyrządzić sobie pyszny rozgrzewający krem z dyni. Odstaw też kawę i słodkie napoje na rzecz świeżej wody lub naparów z ziół. A przede wszystkim sporo odpoczywaj!


Trudna miesiączka - jak jeszcze sobie radzić?


Lekka dieta czy relaks to nie jedyne, co możesz dla siebie zrobić. Komfort w trakcie bolesnej miesiączki przyniesie również odpowiednia bielizna. Majtki menstruacyjne stanowią świetną alternatywę dla powszechnie stosowanych środków higienicznych. Szczególnie, jeśli ból w podbrzuszu uniemożliwia założenie tamponu lub okres jest tak obfity, że nie ma mowy o zastosowaniu podpaski. W tych i podobnych okolicznościach nieocenione okazują się właśnie majtki menstruacyjne. Warto zaopatrzyć się w kilka par, aby podczas kolejnych miesiączek zadbać o dobre samopoczucie.

Zostaw komentarz

Ten blog jest moderowany.