Higiena podczas miesiączki

Dla żadnej z nas nie powinno być zaskoczeniem, że o higienę intymną w trakcie miesiączki należy dbać bardziej niż na co dzień. Mimo to zdarza nam się zapominać o podstawowych zasadach, które chronią zarówno przed dyskomfortem, jak i infekcją intymną. Przypomnijmy sobie najważniejsze z nich.

Dbanie o higienę intymną w trakcie okresu.

Regularna menstruacja uczy kobiety, jak troszczyć się o wygodę oraz zdrowie. W natłoku codziennych obowiązków zdarza się jednak zapomnieć o tym, co najważniejsze. O czym trzeba pamiętać podczas okresu?

Majtki menstruacyjne opinie


1. Regularna wymiana środków higienicznych


Ze względu na wzrost pH w pochwie podczas miesiączki jesteśmy bardziej narażone na rozwój infekcji intymnych.
Dlatego tak istotne jest, aby regularnie, najlepiej co 2-4 godziny, wymieniać podpaski oraz tampony.

środków higienicznych

 

Korzystasz z kubeczków? Nagromadzonej zawartości należy pozbywać się raz na kilka godzin. Najdłużej działającą ochroną są majtki menstruacyjne, które ze względu na wysokie właściwości chłonne można zdjąć nawet po 12 godzinach (w zależności od intensywności krwawienia miesiączkowego).


2. Przemywanie okolic intymnych


W ciągu dnia warto znaleźć kilka chwil na dokładniejsze wymycie okolic intymnych. W tym celu warto używać nawilżanych chusteczek higienicznych przeznaczonych do dbania o czystość podczas menstruacji. Okażą się nieocenione poza domem. Dobrym rozwiązaniem będzie też przemycie pochwy przy użyciu specjalnego żelu do higieny intymnej o neutralnym pH. Tak naprawdę wystarczy użyć do tego czystej wody – to o wiele lepsze niż brak jakiegokolwiek działania.


3. Prysznic zamiast kąpieli


Podczas menstruacji znacznie korzystniej wziąć prysznic niż kąpiel. Gorąca woda mogłaby doprowadzić do silniejszego
krwawienia. Przemywanie okolic intymnych w trakcie miesiączki będzie też znacznie wygodniejsze pod natryskiem.
Wylegiwanie w wannie lepiej zostawić na inną okazję.


4. Pranie bielizny


Bez względu na to, po jakie środki ochrony sięgamy, używaną w trakcie miesiączki bieliznę trzeba prać znacznie szybciej i częściej. Dla większej wygody warto zdecydować się na majtki menstruacyjne – wystarczy wypłukać je w chłodnej wodzie, a następnie wyprać i odwiesić do wyschnięcia, aby były ponownie gotowe do użycia.

 

Zostaw komentarz

CLARK to nie majtki menstruacyjne , to styl życia ❤️