Majtki Menstruacyjne - fakty i mity

Wiele kobiet, które szukają ekologicznej alternatywy dla klasycznych środków higienicznych na czas okresu, trafia na majtki menstruacyjne, a mimo to obawia się po nie sięgnąć. Wynika to z wielu niesłusznie przypisywanych im wad.

Rozprawmy się z kilkoma najpopularniejszymi mitami i postawmy na fakty.

Majtki Menstruacyjne fakty i mity

Mit 1: bielizna menstruacyjna jest nieskuteczna

Martwisz się, że materiał, z jakiego wykonane zostały majtki menstruacyjne, nie poradzi sobie w przypadku silnego krwawienia?

Nie bez przyczyny noszą one miano bielizny do zadań specjalnych. Starannie opracowana tkanina zapewnia uczucie świeżości i suchości nawet do 12 godzin.

Nie plami i nie wywołuje dyskomfortu. Nie będzie przesadą, jeśli powiemy, że dzięki takiemu rozwiązaniu zapomnisz o okresie na cały dzień.

Mit 2: trudno zadbać o czystość majtek

Nietrudno. Wystarczy tylko trzymać się kilku zasad, aby swobodnie korzystać z bielizny menstruacyjnej. Należy zmieniać ją codziennie.

Jeśli chcemy pozbyć się nadmiaru krwi, moczymy majtki w chłodnej wodzie aż będzie czysta. Następnie wrzucamy do prania w specjalnej siatce i ustawiamy temperaturę 30 stopni Celsjusza (można też wyprać je ręcznie z użyciem detergentów bez środków zmiękczających).

Potem pozostawiamy je do wyschnięcia, po czym są gotowe do ponownego użycia!

Fakt 1: majtki menstruacyjne są ekologiczne

Tak, szczególnie jeśli porównamy je z podpaskami czy tamponami, czyli środkami higienicznymi, które niepotrzebnie zaśmiecają naszą planetę.

Nie dość, że ich produkcja jest dość kosztowna, to na dodatek są to artykuły jednorazowego użytku, które należy regularnie zmieniać i wyrzucać. Bielizna menstruacyjna, którą proponujemy, eliminuje problem nadmiernej liczy odpadów, a do tego pozwala na oszczędność.

 

Majtki menstruacyjne clark

 

Fakt 2: bielizna na czas okresu jest wygodniejsza niż tampon czy podpaska

To prawda. Takie rozwiązanie docenią szczególnie te kobiety, które zmagają się z silnymi miesiączkami i muszą wymieniać wkłady nawet kilka razy dziennie. Przy majtkach menstruacyjnych ten problem znika. Co więcej, nosi się je jak każdą inną bieliznę.

Wykonane nieuciskającej, oddychającej i chłonnej tkaniny są niemal niewyczuwalne! Czego nie można powiedzieć o podpaskach czy tamponach.

Majtki menstruacyjne – nowy wymiar dbania o higienę podczas okresu

Mamy nadzieję, że rozwialiśmy przynajmniej część wątpliwości. Przetestuj majtki na sobie i przekonaj się, jak skutecznie i komfortowo poradzisz sobie dzięki nim z okresem!

Zostaw komentarz

CLARK to nie majtki menstruacyjne , to styl życia ❤️