Majtki menstruacyjne a uczulenia: czy mogą wywołać reakcje skórne?

Jeśli podczas okresu wokół pochwy pojawiają się dolegliwości skórne, winą może być podpaska lub tampon. Te powszechnie dostępne środki higieniczne nierzadko doprowadzają do reakcji alergicznej, która czyni miesiączkę jeszcze bardziej nieznośną. Na szczęście istnieje rozwiązanie!

Alternatywą dla podpasek czy tamponów są majtki menstruacyjne, które nie wywołują alergii, a co więcej, pozwalają na sporą oszczędność. A to oczywiście nie koniec ich zalet. Przekonaj się, dlaczego to świetne rozwiązanie właśnie dla Ciebie!

Alergia skóry podczas okresu? Nie musisz być na nią skazana Reakcja alergiczna na działanie środków higienicznych objawia się na wiele różnych sposób. Zwykle doprowadza do podrażnienia i zaczerwienienia skóry okolic intymnych, czasem może przyczynić się też do powstawania opuchnięć, wysypki i innych nieprzyjemnych dolegliwości. To nie tylko spory dyskomfort w i tak niełatwym momencie miesiąca, ale także ryzyko powstania ostrzejszych reakcji skórnych. Dlatego nie należy lekceważyć żadnego symptomu alergii.

Majtki menstruacyjne: naturalne, oddychające, wygodne

W przeciwieństwie do klasycznych środków higienicznych stosowanych podczas miesiączki, jak podpaski czy tampony,

majtki menstruacyjne pozbawione są tworzyw odpowiedzialnych za wywoływanie reakcji skórnych. W trakcie wytwarzania nie mają też styczności ze szkodliwymi substancjami, które mogłyby wpływać na jakość materiału. Ponadto proces produkcji został podporządkowany zasadom zero waste.

Majtki menstruacyjne powstają z bawełny i włókien bambusowych (nie uczulają), a także tkanin z certyfikatem OEKO-TEX 100, które mają wysokie właściwości absorbujące, są miłe w dotyku i odpowiednie dla delikatnej skóry okolic intymnych.

To bielizna wielokrotnego użytku. Wystarczy wyprać je zgodnie z zaleceniami producenta, aby cieszyć się jej niezwykłą chłonnością i poczuciem suchości nawet do 12 godzi.

Zatroszcz się o siebie – sięgnij po majtki menstruacyjne

Jeśli każdego miesiąca martwisz się, że prócz okresu będziesz zmagać się z nieprzyjemną reakcję skórną w okolicach intymnych, zdecyduj się na alternatywę w postaci majtek menstruacyjnych. Przetestuj je na sobie, a nie będziesz chciała ponownie sięgać po tampony czy podpaski!

Majtki menstruacyjne stały się rewolucją w świecie higieny menstruacyjnej. Dzięki swojej wygodzie i funkcjonalności, są one coraz bardziej popularnym wyborem dla wielu kobiet. Jednak podróżując w czasie cyklu menstruacyjnego, często pojawiają się pytania dotyczące używania majtek menstruacyjnych. W dzisiejszym artykule omówimy kilka porad, które pomogą Ci cieszyć się komfortem i swobodą podczas podróży.

  1. Przygotowanie przed podróżą: Jeśli wiesz, że podróżujesz w czasie swojego cyklu menstruacyjnego, warto odpowiednio się przygotować. Zastanów się, jak długa będzie podróż i ile par majtek będziesz potrzebować. Upewnij się, że masz wystarczającą ilość majtek, aby pokryć cały okres podróży.

  2. Wygodne pakowanie: Podczas pakowania swojej torby podróżnej, zadbaj o wygodne i praktyczne zapakowanie majtek menstruacyjnych. Możesz umieścić je w szczelnym woreczku lub specjalnym pojemniku, aby zapewnić ochronę i dyskrecję. Dodatkowo, warto zabrać ze sobą chusteczki nawilżane lub higieniczne, abyś mogła świeżyć się i czuć komfortowo w trakcie podróży.

  3. Regularne zmiany: Podczas podróży nie zawsze masz łatwy dostęp do łazienki, dlatego regularne zmiany majtek są kluczowe. Monitoruj swój komfort i zauważysz jakiekolwiek oznaki przecieku, natychmiast wymień majtki na świeże. Pamiętaj, że regularna wymiana majtek menstruacyjnych zapewni Ci świeżość i komfort przez cały dzień.

  4. Bezpieczne przechowywanie: Jeśli jesteś w podróży, ważne jest odpowiednie przechowywanie użytych majtek menstruacyjnych. Możesz zabrać ze sobą specjalne opakowanie do przechowywania produktów menstruacyjnych. To nie tylko utrzyma higienę, ale także zapewni dyskrecję.

  5. Uzupełnianie zapasów: Jeśli planujesz dłuższą podróż, upewnij się, że masz odpowiednią ilość majtek menstruacyjnych. Zawsze lepiej mieć zapasowy zestaw w razie nieprzewidzianych okoliczności. Dzięki temu unikniesz stresu i będziesz mogła cieszyć się podróżą bez obaw.

Podsumowanie: 

 

Majtki menstruacyjne są wygodnym i praktycznym rozwiązaniem dla podróżujących kobiet. Przed podróżą zaplanuj ilość majtek, zadbaj o wygodne zapakowanie, regularnie je zmieniaj i odpowiednio przechowuj. Pamiętaj również o uzupełnianiu zapasów, aby mieć spokój podczas podróży. Dzięki tym prostym poradom będziesz mogła podróżować bez obaw i cieszyć się swobodą podczas swojego cyklu menstruacyjnego. 

Zostaw komentarz

CLARK to nie majtki menstruacyjne , to styl życia ❤️