Środki higieniczne podczas miesiączki a ekologia

Zastanawiałaś się kiedyś nad tym, jak wiele śmieci wytwarzasz na co dzień? Z pewnością.

A czy zdajesz sobie sprawę, że do sterty odpadków co miesiąc dodajesz też całe mnóstwo zużytych podpasek lub tamponów z zawartością plastiku, który nie rozłoży się przez najbliższych kilkaset lat?

Zamiast dorzucać kolejną cegiełkę do zanieczyszczeń, zacznij korzystać podczas okresu z ekologicznych środków higienicznych.

Zero waste – od dziś także w Twojej łazience

Pomysłów na to, aby w jak najmniejszym stopniu wpływać na środowisko naturalne, istnieje całkiem sporo. Jednym z nich może być rezygnacja z klasycznych środków higienicznych używanych podczas miesiączki na rzecz ekologicznej alternatywy w postaci wielorazowych akcesoriów menstruacyjnych.

Warto zdać sobie sprawę z tego, że tak popularne podpaski czy tampony nie dość, że po zastosowaniu nadają się do wyrzucenia, to na dodatek muszą być wymieniane nawet kilkukrotnie w ciągu dnia. Czy tego chcesz czy nie, przyczyniasz się więc do zanieczyszczania środowiska z prostego powodu: w skład środków higienicznych tego typu wchodzi m.in. plastik, który po rozłożeniu się bawełny zamienia się mikro plastik.

W tej postaci przedostaje się do środowiska - wody, gleby, organizmów zwierząt.

Ekologiczne artykuły higieniczne na czas okresu


To wszystko daje do myślenia. Może przyszedł właśnie czas, aby przed kolejną miesiączką rozważyć zastosowanie środków higienicznych wielorazowego użytku?

Wybór jest obecnie naprawdę spory. Z pewnością znajdziesz dla siebie rozwiązanie, które Cię zadowoli.

Co powiesz na kubeczki menstruacyjne?

Te ekologiczne, wygodne w użyciu akcesoria świetnie zastępują tampony. Zamiast wchłaniać, zbierają krew miesiączkową. Po wszystkim wystarczy umyć kubeczek, aby był gotowy do ponownego użycia.

A może do Twojej wyobraźni silniej przemawiają majtki menstruacyjne?

To prawdziwy hit w duchu eko, który spotkał się z uznaniem tysięcy kobiet na całym świecie. Bielizna przypomina klasyczne, dobrze zabudowane figi. W rzeczywistości jednak starannie wchłania krew miesiączkową, pozostawiając Cię w poczuciu pełnej świeżości.

Majtki Menstruacyjne - Polska Firma

 

Po użyciu nie trzeba wyrzucać majtek (jak dzieje się to z podpaskami). Wystarczy je wyprać, wysuszyć i ułożyć w szafie, gdzie będą czekać na Twój kolejny okres!

Zostaw komentarz

CLARK to nie majtki menstruacyjne , to styl życia ❤️