Tampony – wady i zalety

Pytanie, co lepsze – tampon czy podpaska – pojawiło się w głowie każdej z nas przynajmniej raz w życiu. Poznajmy wady i zalety tych pierwszych.

Tampony – wyliczamy zalety

Do zalet należy zaliczyć kompaktowe wymiary środków higienicznych. Niewielkie, zmieszczą się w torebce lub plecaku.

Dobrze sprawdzają się przede wszystkim w podróży. Prawidłowo użyty tampon nie zmieni miejsca położenia i pozostanie chłonny nawet podczas snu. Z tego względu można stosować je zamiennie z podpaskami – na przykład na noc.

Po rozwiązanie tego typu sięgają kobiety aktywne, które nie wyobrażają sobie, aby podczas miesiączki rezygnować z uprawiania sportu. Wkład jest praktycznie niewyczuwalny, zapewnia dyskrecję i poczucie świeżości, nie przecieka.

Pozostaje niewidoczny nawet pod obcisłym ubraniem, co dla wielu stanowi niezaprzeczalną zaletę.

majtki menstruacyjne

Tampony nie są pozbawione wad.

Nie mówilibyśmy o tamponach w kontekście zalet, gdyby nie istniały też wady. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że środki higieniczne tego typu nie są przeznaczone dla każdej z nas. Ich aplikacja wymaga wprawy. Jeśli miesiączki są dość obfite, a do tego bolesne, lepiej zdecydować się na alternatywę, na przykład w postaci majtek menstruacyjnych.

Tampony nie będą też odpowiednie dla kobiet, które często zmagają się z różnego typu stanami zapalnymi. Ich stosowanie może tylko pogłębić problem.

Koronnym argumentem używanym przez niechętnych stosowaniu dopochwowych środków higienicznych jest ryzyko wystąpienia zespołu wstrząsu toksycznego (TSS). 

Do przyczyn zalicza się między innymi używanie tamponów, ale także niskie ciśnienie, obniżoną odporność organizmu czy stan po operacji. Dlatego zawsze należy zapoznać się z informacjami umieszczonymi na opakowaniu.

Wygoda i bezpieczeństwo podczas miesiączki

Wybór artykułów higienicznych wybieranych na czas menstruacji powinien wynikać z indywidualnych potrzeb każdej z nas. Pod uwagę powinnyśmy wziąć zarówno styl życia, jak i własne poczucie komfortu. Warto obserwować swoje ciało – to ono najlepiej podpowie nam, w jaki sposób dbać nie tylko wygodę, ale także bezpieczeństwo.

Zostaw komentarz

CLARK to nie majtki menstruacyjne , to styl życia ❤️