Uprawianie sportu podczas miesiączki

Pytanie o to, czy podczas okresu powinnyśmy uprawiać sport, jest w pełni naturalne. Pojawia się nie tylko wtedy, gdy miesiączka przebiega nie tak, jak byśmy sobie tego życzyły. Wiele aktywnych kobiet zastanawia się, czy mimo braku dolegliwości bólowych nadmierny wysiłek nie doprowadzi do nasilenia krwawienia? I co z komfortem: przecież trudno w wygodę, gdy używamy podpasek lub tamponów. Za moment rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

 

Czy miesiączka uniemożliwia aktywność fizyczną?


Odpowiedź jest dość prosta: ruch nie potęguje dyskomfortu, a wręcz przeciwnie – w wielu przypadkach może działać łagodząco na dolegliwości związane z bólem miesiączkowym. Jednak decyzję, czy w tych dniach pojawi się ochota na ćwiczenia, pozostaje czysto indywidualna. Nikt nie zmusza nas do tego, aby wyciskać siódme poty na rowerze czy bieżni. Jednocześnie nikt nie mówi też, aby stanowczo tego nie robić. Wybór pozostawiamy każdej z Was. Warto wiedzieć jednak, że odrobina ruchu, także podczas okresu, nie będzie czymś szkodliwym dla zdrowia.

 

Doskwiera Ci ból? Poruszaj się!


Zanim jednak zaczniesz skakać z zachwytu, musisz dowiedzieć się, że aktywność fizyczna, zwłaszcza w pierwszych dniach miesiączki, może wzmocnić krwawienie. Jeśli brzmi to dla Ciebie niekomfortowo, zrezygnuj na ten czas z intensywnego treningu na rzecz odpoczynku. Jeśli natomiast wiesz, że dasz sobie radę, nie rezygnuj zupełnie z ruchu. Istnieją przecież dyscypliny, które nie nadwyrężą organizmu, a pozwolą zadbać o kondycję. Podczas miesiączki poćwicz jogę, porozciągaj się lub wyjdź na zwykły spacer. To relaks i aktywność w jednym!

 

Zamiast podpaski lub tamponu – majtki menstruacyjne


A co z komfortem? Racja – wiecie z doświadczenia, że podpaska lub tampon mogą uniemożliwiać swobodne poruszanie się podczas treningu. Na szczęście istnieje alternatywa. Są nią majtki menstruacyjne. To specjalna bielizna wielorazowego użytku, dzięki której zapomnisz o wilgoci, plamach czy przeciekaniu do 12 godzin. Ubierasz majtki, które wyglądem przypominają zwykłe figi, a następnie narzucasz na siebie dres i już jesteś gotowa na trening!

Zostaw komentarz

CLARK to nie majtki menstruacyjne , to styl życia ❤️