W czym prać majtki menstruacyjne?

Doskonale wiemy, że tak innowacyjny produkt, jakim są majtki menstruacyjne wciąż wzbudza wiele wątpliwości i prowokuje wiele pytań. Postaramy się rozwiać i wyjaśnić je wszystkie! Naszą misją jest proponowanie kobietom komfortowego, bezpiecznego i ekologicznego rozwiązania, które choć trochę ułatwi czas miesiączki.


Jednym z pytań, które się pojawia wśród zainteresowanych jest kwestia prania majtek menstruacyjnych. Czy można prać je w pralce? Jak przywrócić im świeżość po użyciu? Zapraszamy do przeczytania reszty artykułu - udzielimy Ci kilku wskazówek! Zanim wypierzesz...

Aby mieć pewność, że majtki menstruacyjne nie będą miały żadnych plam po krwi, musisz je najpierw namoczyć w zimnej wodzie. Możesz je wypłukać pod bieżącą wodą, ale bardziej ekologiczne będzie namoczenie ich w misce. Dla pewności możesz pozostawić je na 20-30 minut. Dzięki temu najsilniejsze zabrudzenia “odkleją” się od materiału. Warto tutaj zaznaczyć, że majtki menstruacyjne CLARK wykonane są z materiału, który nie chłonie wilgoci – w tym sensie, że nie staje się ciężki i przemoczony. W naszej bieliźnie płyn przedostaje się jedynie do specjalnej wkładki i to dzięki niej możesz czuć się bezpiecznie bez obaw, że coś wycieknie!

 


Czas na pranie majtek menstruacyjnych!


Możesz bez obaw wrzucić je do pralki z pozostałą bielizną, nastawiając program na 30 stopni. Nie zalecamy używać agresywnych środków piorących - lepszym rozwiązaniem będą delikatniejsze. Lepiej też nie używać zmiękczaczy do tkanin. Po praniu rozwieś majtki do naturalnego wyschnięcia. Nie susz ich w suszarce automatycznej, nie kładź na gorącym kaloryferze ani też nie susz suszarką, aby nie uszkodzić struktury materiału. Mogą natomiast być wystawione na słońce.


Po wyschnięciu majtki menstruacyjne możesz przechowywać w szufladzie razem z inną bielizną. Nie potrzebujesz w tym celu specjalnego woreczka ani pudełka.


Jak widzisz, nie ma tutaj nic skomplikowanego! Wystarczy namoczyć w zimnej wodzie i wyprać w 30 stopniach z uważnością, jeśli chodzi o środki piorące.

Zostaw komentarz

CLARK to nie majtki menstruacyjne , to styl życia ❤️