Czy warto przejść na majtki menstruacyjne ?

Wszyscy mówią o majtkach menstruacyjnych! Wydaje się to rewolucyjne nie tylko podczas okresu, ale także dla codziennego życia.

Jeśli jeszcze nie do końca zrozumiałaś zasadę działania i nie jesteś pewna, czy są one stworzone dla Ciebie? Z drugiej strony, być może jesteś już przekonana, ale szukasz konkretnych argumentów, aby zmotywować swoje przyjaciółki.

Dlaczego warto wybrać majtki menstruacyjne!

Podpaski i tampony

Najbardziej ekologiczna alternatywa. 


W przypadku pudełka tamponów musisz liczyć się z kartonowym opakowaniem, małym plastikowym opakowaniem wokół każdego tamponu i plastikowym aplikatorem! To bardzo dużo odpadów przy maksymalnie 4 godzinach użytkowania jednego tamponu!

Kiedy wiesz, że kobieta zużywa co najmniej 10 tamponów miesięcznie... rozumiesz, że istnieje prawdziwy problem ekologiczny.

Od teraz masz możliwość wyboru innych produktów, które w znacznie mniejszym stopniu zanieczyszczają naszą planetę! Majtki menstruacyjne są wielokrotnego użytku. Przez 5 lat można je nosić co miesiąc bez żadnych kosztów ekologicznych.
majtki menstruacyjna

Po całym dniu spędzonym w majtkach wystarczy wyprać je w zimnej wodzie, aby usunąć krew i wrzucić do pralki lub wyprać ręcznie.

Majtki menstruacyjne CLARK, Oszczędność długoterminowa.
W porównaniu z jednorazowymi podpaskami, majtki menstruacyjne są na dłuższy czas  znacznie tańsze 💲

Dzięki zastosowanej technologii włókienniczej majtki CLARK mogą  Ci służyć przez kilka lat. Oznacza to, że będziesz musiała  kupować nowe tylko co 5 lat! Prawdziwa zaleta, gdy masz ograniczony budżet lub chcesz kupować mądrze!

Prawdziwą zaletą majtek menstruacyjnych jest to, że - (w zależności od wybranego modelu) - masz pewność, że będziesz miała sucho  przez cały czas ich noszenia 💦
Jak prać majtki menstruacyjne

Kolekcja majtek CLARK została  zaprojektowana  zgodnie z intensywnością miesiączki! Na przykład model  LINA ma  wysoką zdolność absorpcji , a model  SLEN i LARA są zalecane przy małym lub średnim okresie!

Aby mieć pewność, że nie kupisz niewłaściwego modelu, zapoznaj się z naszym artykułem poświęconym temu zagadnieniu! 

Majtki menstruacyjne są praktyczne.

Wyjeżdżasz na wakacje: musisz pomyśleć o zabraniu zapasu tamponów lub zaplanować ich zakup na miejscu.

Wybierasz się na zakupy? Czy jesteś pewna, że możesz zmienić tampon lub podpaskę w odpowiednim czasie? To samo dotyczy spotkania lub sesji sportowej!

Majtki menstruacyjne to Twoje koło ratunkowe, dzięki któremu przestaniesz się martwić o swoje codzienne życie! Wystarczy założyć je rano i już jesteś gotowa na cały dzień. Nigdy więcej strachu! Nawet w nocy nie ma przecieków, wszystkie nasze majtki mają do 12-godzin chłonność! CLARK uwalnia od typowych ograniczeń związanych z miesiączką! I to jest praktyczne 🛀🏿.

Uważaj na substancje zaburzające gospodarkę hormonalną.

Czy nosisz tampony? To prawda, że są całkiem poręczne! Łatwo je wsunąć do torebki na wszelki wypadek, a po założeniu są prawie niewidoczne!
Ale czy zastanawiałaś się kiedyś, z czego zrobione są tampony? Czy wiadomo, z czego są wykonane?
Tampony to jeden z niewielu produktów, których lista składników nie jest podana na opakowaniu! I to jest problematyczne,! Badanie opublikowane przez francuski Narodowy Urząd Zdrowia wykazało, że tampony zawierają liczne substancje chemiczne, takie jak chlor czy nawozy. Niektóre z nich zaburzają nawet gospodarkę hormonalną!

Podejrzewa się, że substancje zaburzające są przyczyną takich zespołów chorobowych jak endometrioza!  


Koniec z toksycznymi wstrząsami!

Oprócz niezbyt fajnego składu, tampony są również odpowiedzialne za ponad kilkaset toksycznych wstrząsów rocznie we Polsce!

Wstrząs toksyczny może wystąpić, gdy tampon jest włożony na dłużej niż 4 godziny. Wiemy, że myślenie o tym za każdym razem nie jest łatwe , ale może mieć poważne konsekwencje dla Twojego zdrowia!

Zostaw komentarz

CLARK to nie majtki menstruacyjne , to styl życia ❤️