Czy majtki menstruacyjne się pierze?

Oszczędność pieniędzy, wygoda, dbanie o swoje zdrowie i naszą planetę... Majtki menstruacyjne bez dwóch zdań mają wiele zalet. Jeśli już o nich wiesz, to z pewnością zastanawiasz się nad jeszcze jedną kwestią:

Co z ich czyszczeniem i czy można je prać?

Odpowiedź brzmi: oczywiście, że tak, a dzisiaj podpowiemy Ci dlaczego i w jaki sposób. A jeśli jeszcze nie miałaś okazji poznać wielu zalet majtek menstruacyjnych, to zapraszamy - rozgość się na naszej stronie, sięgnij po kubek kawy lub herbaty i zajrzyj na naszego bloga oraz do opisów produktów. Tam znajdziesz wszystkie istotne informacje.


Czy pranie majtek menstruacyjnych w zwykłej pralce wystarczy?


Rozumiemy, skąd Twoje wątpliwości. Boisz się, że zostaną ciemne plamy albo że nie na materiale będą mnożyły się bakterie. Twoje obawy mogą jednak odejść w niepamięć! Jeśli zajmiesz się bielizną według naszej instrukcji, to zachowasz jej czystość i higienę. Pranie w zwykłej pralce z detergentem wystarczy, aby materiał był pozbawiony bakterii i czysty. Co więcej, dzięki przestrzeganiu kilku zasad, Twoje majtki menstruacyjne posłużą Ci przez długi czas i zawsze będą w dobrym stanie.

 

 

Ważne wskazówki - jak prać majtki menstruacyjne?


1) Jeśli od razu po użyciu nie będziesz nastawiać prania, to przechowuj je w przewiewnym woreczku (najpierw odmocz – punkt 2). Po to, by nie dotykały innych elementów garderoby w koszu na pranie i żeby dobrze wyschły; dzięki temu w wilgotnym materiale nie będą mnożyły się bakterie.


2) Najlepiej po użyciu wypłucz je dokładnie i odmocz w zimnej wodzie. Ten zabieg sprawia, że na materiale nie pozostaną ciemne plamy z krwi.


3) Możesz wyprać je z inną bielizną. Temperatura prania nie może być wyższa niż 30 stopni. Dozwolone jest stosowanie detergentów, np. kapsułek, ale nie zaleca się stosowania płynów do płukania. Zamiast nich możesz dodać kilka kropli olejku eterycznego (bezpiecznego dla skóry), np. z drzewa herbacianego - dla ładnego zapachu i lepszego odkażenia.


4) Nie susz ich w suszarce elektrycznej ani bezpośrednio na grzejniku, gdyż to może uszkodzić powłokę wodoodporną na materiale. Najlepiej wysuszyć je naturalnie, w ciągu słonecznego dnia, na lewej stronie.

Zostaw komentarz

CLARK to nie majtki menstruacyjne , to styl życia ❤️