Czy można być uczulonym na podpaski?

Swędzenie i pieczenie okolic intymnych to symptomy, które towarzyszą czasem miesiączce. Jedną z przyczyn takiego stanu może być... podpaska. Powszechnie dostępne środki higieniczne stosowane podczas okresu podrażniają wrażliwą skórę pachwin, a w niektórych przypadkach doprowadzają do reakcji alergicznej. Sprawdź, czy problem dotyczy również Ciebie i dowiedz się, jak zapobiec podobnym objawom w przyszłości.

Wygodne w użyciu, ale czy zdrowe?

W drogeriach czeka całkiem spory wybór podpasek. Menstruacyjne środki higieniczne są też stosunkowo niedrogie. Sięgamy po nie ze względu na to, że są powszechne, różnorodne, proste w aplikacji i wygodne. Dzięki nim możemy pozbyć się krwi miesiączkowej z organizmu, a tym samym uchronić śluzówkę pochwy przed zakażeniem. Niestety ich noszenie wiąże się też z kilkoma niedogodnościami. Jedną z nich jest ryzyko powstania otarć, a nawet nieprzyjemnych podrażnień. Część z nich może wynikać z reakcji alergicznej. Jak to możliwe?

Podpaska: skład owiany tajemnicą

Wystarczy spojrzeć na opakowanie środków higienicznych. Producenci bardzo rzadko wskazują, z czego wykonano podpaski – nie mają takiego obowiązku. Co prawda zapewnia się, że wkładki są w pełni naturalne i hipoalergiczne. W rzeczywistości brakuje jednak regulacji, które zabraniałyby stosowania sztucznych tworzyw (na przykład materiałów syntetycznych). Podobne działanie mogą wykazywać substancje zapachowe, a nawet takie dodatki, które mają zwiększać funkcjonalność wkładek, jak kleje czy barwniki.

Alergia na podpaski – tak, to może być Twój problem

Jeśli co miesiąc sięgasz po podpaski i zauważyłaś u siebie takie objawy, jak zaczerwienienie, pieczenie i swędzenie skóry, uspokajamy: nie jesteś jedyna. Wiele kobiet zmaga się z podobnym problemem, zupełnie nie zdając sobie sprawy z tego, że mogą być uczulone na wkładki higieniczne. Kłopoty ze swędzącą skórą okolic intymnych pojawia się nawet po kilku latach ich regularnego stosowania.

Jedynym rozwiązaniem wydaje się rezygnacja z klasycznych środków higienicznych. Czym je zastąpić? Świetną alternatywą są na przykład majtki menstruacyjne wielokrotnego użytku. Wykonane z przyjemnej w dotyku, nieuczulającej bawełny, pozbawione dodatków zapachowych i syntetycznych domieszek, z powodzeniem zastępują klasyczne podpaski.

Majtki Menstruacyjne - Polska Firma

Zostaw komentarz

CLARK to nie majtki menstruacyjne , to styl życia ❤️